Benefiční turnaj Vyber si. Vydraž si. Zahraj si. přispěl rekordní částkou více jak 900 000 Kč na neziskové projekty

Seznam článků
2 minuty čtení

Benefiční turnaj Vyber si. Vydraž si. Zahraj si. přispěl rekordní částkou více jak 900 000 Kč na neziskové projekty

Beachvolejbalová Škola Praha Novinky 22. 12. 2021

Chtěli pomáhat a to se jim víc než daří! A to díky skvělé komunitě! Myšlenka pomoci potřebným skrze beachvolejbal se letos zhmotnila do fantastického rekordu! Výsledek 9. ročníku Benefičního turnaje Vyber si. Vydraž si. Zahraj si. bere dech. Sportovci a hráči společně vydražili částku 908.152 Kč, která v tom nejlepším slova smyslu trumfla všech 8 předchozích ročníků. Martin Tichý, Jindřich Weiss a Petr Voznica – otcové myšlenky Benefičního turnaje – tak za 9 let dokázali svým nápadem semknout hráče a velké srdcaře a přidat další významný obnos na podporu neziskových projektů od komunity beachvolejbalistů.

Celkově se za 9 ročníků vybralo více jak 4 000 000 Kč. V rámci předchozích 8 let byly peníze rozděleny mezi různé charitativní a neziskové organizace. 9. ročník byl specifický v tom, že tentokrát si účastníci vybrali neziskový projekt sami již v rámci dražby.

„Máme obrovskou radost! V této těžké době jsme si sice přáli přispět co nejvíce, ale upřímně v takový výsledek jsme ani nedoufali. Zase se ukázalo, že lidi spolu drží a chtějí pomáhat dobrým věcem a to nás nesmírně těší!“ (Martin Tichý, jeden ze zakladatelů Benefičního turnaje)

Finále se konalo 26. a 27. listopadu na Korábu a sešla se báječná skladba profi hráčů a dražitelů. Zveme vás na záznam z dílny komunity Beztečí zde.

A kdo za projektem stojí?

Martin Tichý & Jindřich Weiss & „benefiční táta“ a partner akce Petr Voznica. Za poslední roky charitativních beneficí se tým rozrostl o další jména: Saša Mráz, Jirka Humpolec, Tomáš Karský a Marcela Malivánková. Hráčské a trenérské zkušenosti a mnohé úspěchy Martina Tichého a Jindry Weisse mluví samy za sebe. Oba se každoročně i dražby osobně účastnili v roli nejen organizátorů, ale i hráčů. 9. ročník avizovali jako svůj dražitelsky poslední, ale kdo ví:) Martin Tichý stojí mimo jiné i u zrodu Beachvolejbalové školy Praha, kterou vybudoval spolu s Martinem Šrámkem. BVŠP je tak dlouhodobým mediálním parťákem Benefičního turnaje.

Náš web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.