Benefiční turnaj – beachvolejbalem podporujeme ty, kteří to potřebují

Seznam článků
3 minuty čtení

Benefiční turnaj – beachvolejbalem podporujeme ty, kteří to potřebují

Beachvolejbalová Škola Praha Novinky 23. 11. 2021

Píše se rok 2012 a v hlavách tří přátel se zrodila myšlenka na pomoc potřebným skrze beachvolejbal, který je pro zakladatele srdcovou záležitostí a ve dvou případech i životním osudem. Martin Tichý, Jindřich Weiss a Petr Voznica dali hlavy dohromady a vytvořili charitativní projekt s názvem Benefiční turnaj s jedním hlavním cílem – pomáhat beachvolejbalem těm, kteří to potřebují.

„Jindra a já jsme chtěli vytvořit smysluplný projekt, který pomáhá. Chtěli jsme využít síly komunity plážového volejbalu a jeho hvězd a pokusit se pomoci dětem a lidem, kteří třeba nemají v životě takové štěstí a zdraví jako my. A tak vznikl Benefiční turnaj.“

Martin Tichý, zakladatel Benefičního turnaje

V roce 2012 se konal první ročník, na kterém se vybralo 60 000 kč, které byly věnovány Hospicu knížete Václava. O rok později se vybraná částka téměř zdvojnásobila, částku 110 000 Kč zakladatelé předali terapeutickému centru Modré dveře a občanskému sdružení Anabell. V roce 2016 se částka vyhoupla na 500 000 Kč a organizátoři podpořili Českou olympijskou nadaci, Centrum Anabell, nadační fond Dar sluchu a neziskovou organizaci Loono. Rekordní částku se pomohlo vydražit v roce 2018 a to 756 000 Kč, které byly rozděleny na podporu celkem 16 různým charitativním organizacím. Za 9 let činnosti Benefiční turnaj podpořil i další projekty jako Hospic svaté Hedviky, ACORUS – pomoc osobám ohroženým domácím násilím, Společnou cestou s námi nebo Nadaci T-SOFT Eternity, která mimo jiné podporuje handicapované sportovce.

Jak projekt funguje?

Vyber si. Vydraž si. Zahraj si.

👉Na začátku je výběr – tedy možnost vybrat si (a následně se pokusit i vydražit) hráče z řad velmi úspěšných beachvolejbalistů, kteří se do Benefičního turnaje zapojili pro dobrou věc. V posledních letech se pravidla trochu změnila a každý z dražených hráčů si sám vybírá projekt/neziskovou organizaci/fond, který chce podpořit. Výtěžek z dražby tedy putuje na konkrétní projekt uvedený v profilu každého draženého hráče.

👉26.11. večer slavnostně končí dražbou všech hráčů v areálu Koráb v Praze. A to za osobní účasti všech dražitelů a jedinečné atmosféry komunity plážového volejbalu.

👉27.11. se uskuteční společný turnaj v plážovém volejbalu opět na Korábu. Částku, za kterou si hráče dražitel koupí, pošle charitativnímu projektu, který vybere a dopředu oznámí sám hráč.

Kdo za projektem stojí?

Martin Tichý & Jindřich Weiss & „benefiční táta“ a partner akce Petr Voznica. Za poslední roky charitativních beneficí se tým rozrostl o další jména: Saša Mráz, Jirka Humpolec, Tomáš Karský a Marcela Malivánková. Hráčské a trenérské zkušenosti a mnohé úspěchy Martina Tichého a Jindry Weisse mluví samy za sebe. Oba se každoročně i dražby osobně účastní v roli nejen organizátorů, ale i hráčů. Martin Tichý stojí mimo jiné i u zrodu Beachvolejbalové školy Praha (BVŠP), kterou vybudoval spolu s Martinem Šrámkem. BVŠP je tak dlouhodobým mediálním parťákem Benefičního turnaje.

„Za 8 proběhlých ročníků jsme díky účasti skvělých sportovců vybrali už přes 3 milióny korun a peníze věnovali na řadu smysluplných projektů. Letos pořádáme 9.ročník a opět s parádním zastoupením! Sázíme na touhu lidí pomáhat dobré věci.“

Jindřich Weiss, zakladatel Benefičního turnaje

A co je cílem?

Letos jsou v dražbě opět prvotřídní sportovci a cílem organizátorů je připravit další nezapomenutelný víkend plný radosti, herních emocí a výměn a ideálně překonat rekord z roku 2018. Tým Benefičního turnaje věří, že se to může povézt.

Podívejte se na tváře Benefičního turnaje roku 2021 zde.

👉www.beneficniturnaj.cz👈

DRAŽBA 2021

Finále dražby a party: 26. listopadu od 18:00
Turnaj: 27. listopadu od 12:00
Místo: Sportcentrum Koráb
DRAŽEBNÍ LÍSTEK
FACEBOOK UDÁLOST s aktualitami
Chcete přispět jen tak? Pošlete příspěvek na transparentní účet 2501703870/2010

Náš web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.